Wizja Przedszkola

TO

PRZEDSZKOLE DZIAŁAŃ TWÓRCZYCH

Motto „Plastusiowa”:

,,Piękno jest ukryte w dziecku.

Pomóżmy mu otworzyć się na świat

i wydobyć z niego to,

co  w nim cenne i wartościowe.

Odczujemy wtedy wspólną radość tworzenia.’’

Misja „Plastusiowa”:

Nasze działania ukierunkowane są na dziecko i jego potrzeby.

Stwarzamy mu warunki do wszechstronnego rozwoju

na miarę jego indywidualnych możliwości.

Wizja „Plastusiowa”:

Jesteśmy przedszkolem działań twórczych pracującym w oparciu o program ,,Mały plastyk”, którego naczelnym założeniem jest      powiązanie procesu edukacji plastycznej z naturalnymi procesami poznawczymi dziecka.

Naszym celem jest  rozbudzanie inwencji twórczej i kształtowanie wrażliwości , spostrzegawczości

na piękno otaczającego świata .

Włączamy rodziców i innych przedstawicieli środowiska lokalnego do pomocy w tworzeniu wizji przedszkola i jej realizacji.

Kadra przedszkolna ustawicznie doskonali swoje kwalifikacje w celu podnoszenia jakości pracy naszej placówki.

Baza naszego przedszkola stwarza warunki do realizacji założonych kierunków pracy z dziećmi

od 3 do 6lat.

Dokonujemy wewnętrznego mierzenia jakości pracy przedszkola w celu stałego jej doskonalenia.